برگزاری جلسه ارائه گزارش یک دهه فعالیت کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو (RUD) و گزارش عملکرد معاونت در اجرای گایدلاین داروهای گرانقیمت در استان اصفهان با حضور معاون غذا و دارو

با توجه به اهمیت تجویز و مصرف منطقی دارو در جامعه جلسه‌ای با حضور جناب آقای دکتر ابوالفضل اصلانی معاون محترم غذا و دارو، مسئول و کارشناسان واحد تحقیق و توسعه در سالن جلسات معاونت برگزار گردید. در این جلسه آقای دکتر علیرضا مهدانیان کارشناس واحد RUD ضمن ارائه گزارش کامل و جامع درخصوص اهمیت و سابقه فعالیت این کمیته در یک دهه اخیر در استان، به نقاط قوت عملکرد واحد RUD در بهبود عملکرد پزشکان در تجویز منطقی دارو، انجام مطلوب فعالیت‌های مصوب در سامانه ارزیابی عملکرد معاونت و برنامه عملیاتی سازمان غذا و دارو در سال ۹۵ و ۹۶، کسب رتبه برتر در طی سالیان متوالی در سازمان متبوع و همچنین برنامه ریزی جهت انجام فعالیت های مصوب در برنامه عملیاتی و سامانه ارزیابی سال ۹۷ پرداختند. سپس به منظور توسعه فعالیت واحد RUD در بخش تخصصی و آموزش مردمی و همچنین رفع نقاط ضعف به ارائه راهکار و پیشنهادات پرداختند.

در ادامه آقای دکتر عباس آزادبخت در خصوص عملکرد معاونت در اجرای گایدلاین داروهای گرانقیمت در بیمارستان‌های تحت پوشش استان، اهمیت اجرای گایدلاین های مذکور و میزان صرفه جویی در اجرای گایدلاین دو داروی آلبومین و آی وی آی جی گزارشی ارائه نمودند.

در پایان آقای دکتر اصلانی و اعضای جلسه در خصوص نحوه راهکارهای اجرایی گایدلاین های دارویی ابلاغی بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت. هم چنین در ارتباط با پیشبرد اهداف واحد تجویز و مصرف منطقی دارو و اهمیت اجرای آن در افزایش صرفه جویی ریالی همراستا با اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی اقتصادی تاکید گردید.

 ارتباط با ما

 

اصفهان، کیلومتر ۱۰ بزرگراه اصفهان-شیراز، انتهای خیابان ولیعصر (عج)، پردیس شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی، معاونت غذا و دارو

تلفن :  ۶۷ - ۳۶۵۴۷۹۶۰

دورنگار : ۳۶۵۴۷۹۹۳

کدپستی :۵۴۴۲۱-۸۱۷۹۱

 

لینک ارتباط با معاون غذا و دارو

ارتباط با روابط عمومی معاونت غذا و دارو