برگزاری جلسه فصلی و آموزش مسئولین فنی بخش نظارت بر آرد و غلات و فرآورده های آن در تاریخ ۹۸/۴/۴

اولین جلسه فصلی سال جاری مسئولین فنی بخش تخصصي نظارت بر غلات و فراورده هاي آن در تاریخ ۹۸/۴/۴ در محل سالن جلسات معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اصفهان در راستای آموزش و اجرای دستورالعملها و ضوابط ابلاغی سازمان غذا و دارو برگزار گرديد.
در این جلسه کارشناسان بخش تخصصي نظارت بر غلات اداره نظارت بر مواد غذایی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو به لزوم اجرای ضوابط و دستورالعملهای سازمان غذا و دارو ، اجرای ضوابط دستورالعمل برچسب گذاری محصولات تراریخته و لزوم کاهش نمک در تولید نان، لزوم دریافت تائیدیه از سازمان/معاونت غذا و دارو جهت درج نشان (لوگو هایی) همچون  ISO 22000، HACCP، آرم حلال و ... بر روی برچسب محصولات تولیدی، دستورالعمل استفاده از تخم مرغ پاستوریزه در تولید محصولات، ضابطه صدور پروانه بهداشتی ساخت محصولات ارگانیک، ضابطه صدور پروانه بهداشتی ساخت محصولات با  کینوا ، همچنین دقت در انجام شرح وظایف قانونی مسئولین فنی در واحدهایی تولید و بسته بندی مواد غذایی ضوابط مربوطه را آموزش دادند.
همچنین در ادامه جلسه سرکار خانم بحرینی مسئول اداره صدور پروانه های معاونت غذا و دارو ضمن تبیین مراحل اداری صدور پروانه های بهداشتی طبق آخرین ضوابط ابلاغی سازمان غذا و دارو مربوط به این بخش تخصصی را آموزش دادند.همچین در خصوص سامانه TTAC  و نحوه تکمیل مدارک جهت صدور/اصلاح/تمدید پروانه های بهداشتی آموزشهای لازم را ارائه داشتند.
همچنین در ادامه جلسه سرکار خانم مهندس اوحدی کارشناس محترم آزمایشگاه کنترل غذا و دارو در خصوص نواقص تجهیزاتی در برخی آز آزمایشگاههای کارخانجات و تکمیل مستندات و نحوه انجام آزمونها و صورتجلسه ارزیابی آزمایشگاه واحدهای تولید مواد غذایی آموزشهای لازم را ارائه داشتند.
در پایان جلسه مقرر گردید مسئولین فنی واحدهایی که تا کنون اقدام به ارایه فرم خودارزیابی PRPs به معاونت غذا و دارو یا شبکه های بهداشت شهرستان ننموده اند تا تاریخ ۱۵/۰۴/۹۸ اقدامات لازم را به عمل آورده و همچنین نسبت به تکمیل فرمهای مربوطه در خصوص گزارش ماهیانه و اطلاعات مورد درخواست این دو فرم تا تاریخ ۳۰/۰۴/۹۸ به مدیریت نظارت بر مواد غذایی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو اقدام نمایند.
 

 ارتباط با ما

 

اصفهان، کیلومتر ۱۰ بزرگراه اصفهان-شیراز، انتهای خیابان ولیعصر (عج)، پردیس شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی، معاونت غذا و دارو

تلفن :  ۶۷ - ۳۶۵۴۷۹۶۰

دورنگار : ۳۶۵۴۷۹۹۳

کدپستی :۵۴۴۲۱-۸۱۷۹۱

 

لینک ارتباط با معاون غذا و دارو

ارتباط با روابط عمومی معاونت غذا و دارو